![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5613389
*
nr 561 3389
Spegel
höjd: 85
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2009
kl 17:12:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 10:34:37
1
200 kr
16/1 10:44:23
1
800 kr
16/1 12:19:28
2
150 kr
16/1 13:28:29
3
400 kr
16/1 13:30:07
3
500 kr
18/1 13:46:36
4
600 kr
18/1 13:47:12
4
700 kr
18/1 21:34:30
1
1.000 kr
19/1 14:10:18
4
900 kr
19/1 14:11:01
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
*
Spegel
nr 561 3389
Spegel
höjd: 85
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 10:34:37 | 1 | 200 kr |
16/1 10:44:23 | 1 | 800 kr |
16/1 12:19:28 | 2 | 150 kr |
16/1 13:28:29 | 3 | 400 kr |
16/1 13:30:07 | 3 | 500 kr |
18/1 13:46:36 | 4 | 600 kr |
18/1 13:47:12 | 4 | 700 kr |
18/1 21:34:30 | 1 | 1.000 kr |
19/1 14:10:18 | 4 | 900 kr |
19/1 14:11:01 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15